Kinetic

Kinetic

Kinetic

Kinetic Direct Drive
AGS

Podobnie, jak systemy mechaniczne i kwarcowe, Kinetic stanowi oddzielną platformę. Od ponad 20 lat, SEIKO tworzy na jej podstawie całą gamę mechanizmów Kinetic, z których każdy oferuje konsumentom unikalne cechy i funkcje.

Firma SEIKO przedstawiła prototyp platformy Kinetic w roku 1986, na targach w Bazylei. Wprowadzony pod roboczą nazwą ‘AGM', był pierwszym zegarkiem na świecie, który przekształcał ruch kinetyczny w energię elektryczną. Był to pierwszy krok, dzięki któremu 20 lat później, technologia Kinetic, dla kolejnym pokoleń użytkowników na całym świecie, stała się synonimem troski o środowisko, wysokiej jakości działania i trwałej wygody. Od pierwszego udostępnienia w handlu (pod nazwą AGS), w roku 1988, do dnia dzisiejszego, sprzedano ponad osiem milionów zegarków Kinetic (stan na 2007).

W roku 1998 zaprezentowano mechanizm Kinetic Auto Relay, który przedłużał działanie zegarka „w stanie spoczynku” do imponującego okresu 4 lat. Rok 1999 to wprowadzenie chronografu Ultimate Kinetic, arcydzieła, które łączyło w sobie wszystko, co najlepsze w zakresie mechanicznych i elektronicznych umiejętności zegarmistrzowskich SEIKO. Kolejny model - Kinetic Chronograph - ujrzał światło dzienne w 2003 roku. Na targach Baselworld 2005 miał swoją premierę zegarek Kinetic Perpetual, łączący w sobie wygodę rozwiązania Kinetic z trwałością wiecznego kalendarza, zachowującego poprawność do 2100 roku. W roku 2007, wyzwalająca emocje technologia SEIKO pozwoliła na wprowadzenie napędu Kinetic Direct Drive.

Kinetic Direct Drive

ph_kineticdirectdrive_b

Wprowadzony przez SEIKO napęd Kinetic Direct Drive, jest ucieleśnieniem wyzwalającej emocje technologii SEIKO.

Kinetic Perpetual

ph_kineticperpetual_b

Kinetic Perpetual łączy piękno klasycznego mechanicznego wiecznego kalendarza – zapewnia poprawne wskazania aż do 28 lutego 2100 – z zaletami jakie niesie technologia Kinetic.

Kinetic GMT

ph_kineticgmt_b

Wbudowanie funkcji GMT w zegarku Kinetic sprawia, że jest to doskonały zegarek dla osób podróżujących.