Kinetic Perpetual

Kinetic Perpetual

Kinetic Perpetual

Kinetic Perpetual łączy piękno klasycznego mechanicznego wiecznego kalendarza – zapewnia poprawne wskazania aż do 28 lutego 2100 – z zaletami jakie niesie technologia Kinetic. – napędzany  ruchem ciała – dokładność wiecznego kwarcu oraz do 4 lat autonomic w przypadku nie noszenia zegarka.

Mechanizm ten stanowi triumf klasycznej sztuki zegarmistrzowskiej oraz nowoczesnej mikroelektrniki. Będąc wyposażonym w 232 części, co stanowi niemal tę samą liczbę jak w przypadku innych wysokiej klasy mechanicznych czasomierzy typu chronograf, oraz w najmniejszy na świecie silnik ultradźwiękowy o grubości jedynie 0,4 mm, mechanizm Kinetic Perpetual ustanawia nowy standard dla zegarków z wiecznym kalendarzem.

Ten ultradźwiękowy silnik o grubości 0,4 mm stanowi jedyną energię poruszającą dla 101 części w mechanicznych przekładniach Kalendarza Wiecznego, który prawidłowo wyświetla nie tylko datę i dzień, lecz również miesiące w tym luty dla lat przestępnych.

Ten nadzwyczajny kalendarz jest również obslugiwany przez czujnik optyczny, który rozpoznaje pewien znak na każdej przekładni jak również określa i poprawia datę, dzień, miesiąc i rok włącznie z lutym dla lat przestępnych. Mechanizm obejmuje również unikalną technologię Kinetic Auto-Relay firmy Seiko. Jest on zasilany przez ruch ciała z dokładnością kwarcową Kinetic Perpetual i niezawodnością.

Dzięki technologii Auto-Relay, gdy  zegarek nie jest noszony, będzie on działać normalnie przez 6 miesięcy po pełnym naładowaniu, po czym przechodzi on w tryb "uśpienia" na okres do czterech lat. Dokładność zostaje jednak zachowana i kalendarz w dalszym ciągu wskazuje prawidłową datę, miesiąc i rok, z tym że wskazówki zatrzymują się zachowując energię aż do ponownego założenia zegarka. Wskazówki ponownie automatycznie ustawiają się, wskazując prawidłowy czas.

Specyfikacja mechanizmu (Mechanizm 7D48)

  • Zasilany ruchem ciała
  • Wieczny kalendarz wskazujący prawidłowe dane do roku 2100
  • Wskazówka 24-godzinna
  • Wskazówka miesiąca
  • Wskazówka roku przestępnego (7D46 / 7D56)
  • Tarcza roku przestępnego (7D48)
  • Funkcje oszczędzania energii
  • Układ przekaźnika czasowego zachowuje dokładny czas na okres do 4 lat