Prospex, Astron, Presage i 5 Sports łączą siły, by uczcić 140. rocznicę powstania firmy Seiko.

2021.02.25

Prospex, Astron, Presage i 5 Sports łączą siły, by uczcić 140. rocznicę powstania firmy Seiko.

SSH093, SPB213, SPB223, SRPG47

Kiedy Kintaro Hattori zakładał swoją firmę w 1881 roku, miał zaledwie 21 lat. W ciągu pięćdziesięciu lat u steru Seiko stała się wiodącą firmą zegarmistrzowską w Japonii, posiadającą własne zaplecze projektowe i produkcyjne. Osiągnięcie to było bezpośrednim rezultatem jego przekonania, że ​​Seiko zawsze powinna być „o krok przed resztą”. Jego słowa wciąż brzmią i nadal inspirują Seiko. Aby uczcić 140. rocznicę powstania firmy Seiko, wizja Kintaro jest teraz realizowana w serii czterech limitowanych zegarków, które razem pokazują zakres wiedzy zegarmistrzowskiej Seiko, od automatycznych po GPS Solar.


Od Prospex do Astron GPS Solar. Szerokie spektrum wiedzy zegarmistrzowskiej.


Cztery zegarki z tej serii mają ten sam niebieski i srebrzystobiały kolor, ale wszystkie różnią się wyglądem, technologią i charakterem. Astron GPS Solar reprezentuje szczyt zaawansowanej technologii zegarmistrzostwa elektronicznego, podczas gdy automatyczny kaliber GMT 6R64 jest tradycyjnym zegarem w najlepszym wydaniu. Seria odwołuje się również do długiej tradycji Seiko w dziedzinie zegarków sportowych. Zegarek Prospex to nowoczesna reinterpretacja pierwszego zegarka nurkowego Seiko z 1965 roku, podczas gdy dzieło Seiko 5 Sports symbolizuje niezwykłą wartość, jaką ta seria oferowała miłośnikom zegarków sportowych od ponad pół wieku. Wszystkie cztery zegarki będą dostępne w butikach Seiko i wybranych sprzedawcach detalicznych na całym świecie w maju 2021 roku.


Prospex

Nowoczesna interpretacja pierwszego zegarka nurkowego firmy Seiko z 1965 roku. Szerokie wskazówki i obficie zastosowany Lumibrite zapewniają dobrą widoczność, a zakręcana koronka i dekiel zapewniają wodoodporność do 200 metrów. Koperta i tył zegarka są ukształtowane tak, aby łatwo przylegały do ​​ręki. Limitowana edycja 6000 sztuk.

Presage

Koperta i bransoleta Presage Sharp Edged Series mają płaskie powierzchnie o ostrych kątach, dzięki czemu zegarek lśni pod każdym kątem. Zegarek posiada super twardą powłokę, która chroni kopertę i bransoletkę przed zarysowaniami, a jednocześnie zachowuje ich blask. Tarcza ma wzór Asanoha, który był używany od tysiąca lat i dłużej w japońskich materiałach i architekturze. Bogata faktura geometrycznego wzoru tarczy tworzy nieskończoną różnorodność odcieni pod różnymi kątami, gdy przesuwa się po niej światło. Zegarek napędzany jest automatycznym kalibrem 6R64 GMT. Limitowana edycja 3500 sztuk.

Astron

Koperta Astron GPS Solar ma tę samą zakrzywioną sylwetkę i te same szerokie uszy, co zegarek Quartz Astron z 1969 roku, który pozostaje jednym z najbardziej znanych osiągnięć technologicznych firmy Seiko. Projekt został zaktualizowany za pomocą kalibru GPS Solar 5X53, który dostosowuje się do dokładnego czasu w dowolnym miejscu* na świecie, wykorzystując tylko moc światła i oferuje kilka zaawansowanych funkcji, w tym szybką regulację strefy czasowej i „ Time Transfer ”. Tarcza jest czysto-srebrna z niebieskimi akcentami, a luneta jest z niebieskiej ceramiki. Limitowana edycja 1400 sztul.

* W przypadku zmian regionu/strefy czasowej/czasu letniego może być wymagany wybór ręczny.

Seiko 5 Sports

W dobrze znanej obudowie znajduje się tarcza, w której po raz pierwszy znajduje się biały Seiko 5 Sports. Dzięki tej olśniewającej tarczy oraz niebieskiej lunecie i wskazówkom zegarek wymaga noszenia przez całe długie lato. Zaufany automatyczny kaliber 4R36 firmy Seiko zapewnia niezawodność, z której ta seria jest znana. Limitowana edycja 11 000 sztuk.


Udostępnij