Japoński kunszt Presage. Międzynarodowa wygoda GMT. Idealne połączenie.

2021.02.25

Japoński kunszt Presage. Międzynarodowa wygoda GMT. Idealne połączenie.

W 2020 roku kolekcja Presage powitała nową serię projektową, która ujawniła świeży i potężny wyraz japońskiego kunsztu. Seria Seiko Presage Sharp Edged uchwyciła prostotę i wyrafinowanie tradycyjnej japońskiej estetyki w delikatnie teksturowanej tarczy i nadała jej nowoczesną przewagę dzięki ostrej i kanciastej konstrukcji koperty. Dzisiaj dodano cztery nowe kreacje, które oferują wygodę funkcji GMT. Po raz kolejny Presage prezentuje tradycyjne umiejętności zegarmistrzowskie Seiko w połączeniu z japońskim rzemiosłem, z którego słynie ta kolekcja.


The Seiko Presage Sharp Edged Series. The name tells the story.

Profil jest ostry. Linie są mocne. Powierzchnie są kanciaste. Bransoleta została przeprojektowana, aby stworzyć wielowymiarowy, ostry wzór, który pasuje do dynamiki koperty, a uszy zakończone są pod kątem, aby podkreślić nowoczesność projektu. Precyzyjnie zaprojektowane i wypolerowane powierzchnie oraz ostre krawędzie sylwetki kontrastują ze szczotkowanym wykończeniem, tworząc przyjemny wielowymiarowy efekt. Indeksy są wykonane tak, aby światło grało na tarczy, ponieważ mają dwa różne wykończenia, teksturowane na górze i polerowane po bokach. Nawet wskazówka GMT ma ostrą i mocną konstrukcję, która pasuje do kształtów koperty. Wszystkie cztery zegarki mają powłokę "Super-hard coating", która chroni zarówno kopertę, jak i bransoletę przed zadrapaniami i nadaje im długotrwały blask.
Wszystkie nowe kreacje mają tarcze z delikatnym wzorem Asanoha, który był używany w japońskich zdobieniach od czasów Heian ponad tysiąc lat temu. Ostro zarysowany geometryczny wzór i bogata faktura tarcz przedstawiają ciągle zmieniający się aspekt, ponieważ światło pada na nie pod różnymi kątami. Każda tarcza jest w innym tradycyjnym japońskim kolorze; Aitetsu - czyli żelazo indygo, Tokiwa - kolor wiecznie zielonych drzew, Sumi-iro - ton czarnego japońskiego atramentu i Hihada-iro - czerwono-brązowy kolor, który po raz pierwszy pochodzi z kory japońskiego cyprysu.

Kaliber 6R64. Idealny dla międzynarodowych podróżników.

Wszystkie cztery zegarki są napędzane kalibrem GMT 6R64 z ośmioma uderzeniami na sekundę. Wskazówka GMT w każdej wersji jest w innym kolorze, aby wyraźnie odróżniać się od każdej tarczy i podobnie jak wskazówki i indeksy ma warstwę Lumibrite, aby zapewnić czytelność. Wskazówka GMT może być również używana jako podwójny wskaźnik czasu. Pierścień na tarczy jest w dwóch kolorach, aby na pierwszy rzut oka oddzielić godziny dzienne i nocne. Data jest wyświetlana na tarczy pomocniczej na godzinie szóstej, a na godzinie dziewiątej znajduje się wskaźnik rezerwy chodu.


Seiko Presage Sharp Edged Series GMT


SPB217
SPB219SPB221SPB225
Kaliber 6R64
Wibracje: 28800 wibracji na godzinę (8 uderzeń na sekundę)
Rezerwa chodu: 45 godzin
Liczba kamieni: 29
Funkcja GMT

Specyfikacja:
Koperta i bransoleta ze stali nierdzewnej z powłoką "Super-hard coating"
Szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną
Przezroczysty dekielek
Średnica: 42,2 mm, grubość: 13,7 mm
Wodoszczelność: 10 barów
Odporność magnetyczna: 4800 A / m
Udostępnij